Program Noci kostelů 2018

PROGRAM NOCI KOSTELŮ

pá 25. 5. 2018

kostel Narození Panny Marie a bývalý klášter augustiniánů kanovníků Roudnice n/L

modlitba – dialog – divadlo – zahrada – občerstvení – hudba – prohlídky

Program:

14:00 23:00 Klášterní klub
Občerstvení za dobrovolný příspěvek, posezení a pohoda v prostředí starého klášterního chléva. Na klubovém dvorku se točí ctiněveské pivo a k němu se rozpaluje gril…
16:30 23:00 Modlitba za dobrou věc
Mlčenlivé zastavení nad tématy, která nám leží na srdci.
16:30 23:00 Otevřený kostel, ticho nebo varhanní hudba
Na varhany hraje David Labus nebo Tomáš Laube
16:30 20:00 Origami andělé – dílna nejen pro děti. Vede Daniela Tojnarová
16:30 23:00 Klášterní zahrada – relax mezi ovcemi
Zahradní oddych ve společnosti biblických zvířat. Hladit, ale nekrmit.
17:00 17:50 Prohlídka zvonů + zvonění, cestou prohlídka Ekocentra Zvonice
Výstup na zvonici k několikatunovým renesančním zvonům a zvonění přede mší. Odchod v 17.00 od vstupu do kostela. Cestou dolů vám ukážeme, jak se rozrůstá Ekocentrum Zvonice, co se v něm zatím podařilo udělat a co v něm můžete zažít. Provede vás Jan Horák.
18:00 18:45 Mše sv., po ní následuje tichá adorace
18:00 19:00 Nezávazné hovory o víře – ukázkové setkání
Pravidelné společné úvahy o základních tématech křesťanské víry – čtení textů, diskuse, příběhy, otázky a pokusy o odpovědi – bezpečné prostředí pro různé úhly pohledu. Na vyznání nezáleží, prostě si povídáme, jak kdo co vidí.
19:00 20:00 Prohlídka kláštera s archeologem Petrem Novým
Nikdo nezná klášter a jeho nejstarší zdi tak podrobně, zblízka a zevnitř jako archeolog Petr Nový. Bude vyprávět o tom, o čem nevypráví žádný jiný průvodce: třeba i o potápěčích v zatopeném sklepě.
20:00 20:45 J. Pulinovič : Natašin sen – monodrama herečky Elizavety Maximové
Příběh dospívající Nataši z dětského domova, která netouží po ničem jiném než po lásce. „Mojí mamce to nevyšlo, protože ji nikdo mimo mě nepotřeboval. Mě teď někdo potřebuje…“
21:00 21:40 K. Legátová: Nebe pro každého – divadelní aktovka
Jednoaktovka o nejdůležitějším rozhodnutí v životě. Respektive po něm. „Je v pekle. Zatím o tom neví.“ „Duchaplný je, že si to tvoje zařízení můžu prohlídnout.“ hrají členové Divadelního ateliéru Ulita: Barbora Rešovská a Adrián Novosád