klášterní klub

KLÁŠTERNÍ KLUB

je nevýdělečný privátní klub, komunitní prostor

určený k setkávání farníků, studentů, poutníků, sousedů

a širší veřejnosti v prostředí starého klášterního chléva.

káva / čaj / čtení / setkávání / wifi

letní otvírací doba:

pátek 16.00 – 20.00

sobota 19.00 – 22.00

neděle 10.00 – 11.00 (po mši) a 18.00 – 20.00

Provoz klubu je zcela závislý na dobrovolnících. Nezlobte se proto prosím, pokud se výjimečně nepodaří otevřít ve stanovené hodiny. Naopak se ale zkuste zastavit, kdykoli máte cestu, třeba je otevřeno!

Ve středu probíhají v klubu deskové hry: http://deskovky.unas.cz/

Navštivte nás na Facebooku…

Klub je zacílený především:

– na neformální posezení po bohoslužbách. Rozšiřuje možnosti dosavadního setkávání u „farní kávy“ co do času, zázemí i vybavení. Chce  napomoci tomu, abychom spolu více mluvili.

– na mládež, zvláště studenty sousedního gymnázia. Je bezpečným a podnětným místem, kde čas strávený s druhými není závislý na utracených penězích.

– na návštěvníky kulturních akcí a komentovaných prohlídek. Nabízí možnost občerstvit se, probrat dojmy, zakoupit něco na památku.

– na rodiče čekající na své děti, třeba během výuky náboženství.

– na čtenáře, kteří si vyberou v naší knihovně.

– na kolemjdoucí, kteří se rádi zastaví v klidném prostředí.

– na malé oslavy, autorská čtení, porady a rozhovory.

Občerstvení nabízíme za dobrovolný příspěvek. Pokud nemáte zrovna dost peněz, nevadí, přispějte méně. Máte-li právě dost peněz, můžete přispět i více. Pokud přispějete více, budeme se za Vás modlit. Pokud přispějete méně, budeme se modlit, abyste příště měli více. 🙂

Vize do budoucna:

– klub je otevřen každý den. Na jeho provozu se podílí skupina dobrovolníků.

– klub je kontaktním místem farnosti, kam je možné přijít pro informace, pro radu, pro sjednání schůzky s duchovním apod.

– klub se rozšíří o další místnost a umožní pořádání koncertů, čtení, projekcí apod.

– k dispozici budou bylinky a ovoce z Ekocentra Zvonice, řemeslné a farmářské výrobky, vhodné upomínkové předměty a literatura. Všechny dovezené suroviny, především káva, budou „fair-trade“.